Styczeń 2019 – najciekawsze premiery gier

Resident Evil 2

Przyszły rok rozpocznie się z przytupem. Co prawda nie pojawi się wiele nowych odsłon popularnych serii, ale w zamian za to dostaniemy kilka starszych, ale odświeżonych tytułów. Nie zabraknie także kilku naprawdę ciekawie wyglądających gier niezależnych, więc bez zbędnego przedłużania – oto najciekawsze premiery stycznia 2019 na wszystkie platformy.

Produkcje zostały uszeregowane w kolejności od najwcześniejszej do najpóźniejszej daty premiery.

Double Cross

Double Cross

Double Cross będzie grą platformową z dużą ilością akcji i elementami gier przygodowych. Gracze wcielą się w rolę Zahry, agentki RIFT, którego zadaniem jest utrzymywanie pokoju pomiędzy wszystkimi wymiarami. Niedawny atak na ich centralę wpędzi nas w śledztwo, gdzie będzie nam dane wykorzystać nowy sprzęt wspomnianej organizacji – m.in. w walce oraz badaniu różnych wymiarów. Podczas rozgrywki będziemy zbierać poszlaki, by w końcu ustalić kto dopuścił się wspomnianego ataku.

Double Cross zadebiutuje 10 stycznia 2019 roku na konsoli Nintendo Switch oraz PC.

Tales of Vesperia: Definitive Edition

Tales of Vesperia

Oto i pierwszy remaster na naszej liście. Odświeżona wersja Tales of Vesperia poza zmianą rozdzielczości i podrasowaną grafiką zaoferuje także nowe postacie, zdarzenia i dodatkowe treści, które nigdy nie zostały wydane poza Japonią.

Nasza przygoda zacznie się w momencie, gdy główny bohater gry otrzyma misję odzyskania skradzionego rdzenia Blastii. Jak to zwykle bywa – z pozoru proste zadanie oczywiście się komplikuje. Zostaniemy wepchnięci w sam środek akcji, która grozi zniszczeniem całej planety. Pomimo powagi problemu, gra uraczy nas także sporą dawką humoru. W trakcie podróży dane będzie nam spotkać wiele wyrazistych i ciekawych postaci.

Premiera Tales of Vesperia: Definitive Edition odbędzie się 11 stycznia 2019 roku. Gra trafi na PlayStation 4, Xboxa One, Nintendo Switch oraz PC.

The Walking Dead: The Final Season Episode 3 – “Broken Toys”

The Walking Dead The Final Season Episode 3 Broken Toys

Po rozpadzie studia Telltale, większość pogodziła się z faktem, że nie poznamy już zwieńczenia historii Clementine. Na szczęście jednak Skybound Games postanowiło wspomóc markę i dokończyć ów tytuł z pomocą byłych pracowników Telltale.

Trzeci, przedostatni epizod The Walking Dead: The Final Season ukaże się 15 stycznia 2019 roku na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xboxie One oraz PC.

Onimusha: Warlords Remaster

Onimusha: Warlords

Kolejnym remasterem w naszym zestawieniu jest Onimusha: Warlords. Oryginał z 2001 roku w fantastyczny sposób połączył porywającą akcję z filmową opowieścią, co przełożyło się na sprzedaży ponad 2 milionów egzemplarzy gry na całym świecie.

Grafika w odświeżonej wersji klasyka nie ulegnie zbyt dużej poprawie, a jedynie zostanie dostosowana do obecnych rozdzielczości. Podczas gry będziemy śledzić losy samuraja Samanosuke Akechiego i młodej ninja imieniem Kaede, a naszym celem będzie uratowanie księżniczki Yuki, która została porwana przez jednego z przywódców demonów i ma zostać złożona w krwawej ofierze. Walczyć będziemy tu pokaźnym arsenałem zaklętych mieczy oraz rękawicy, która umożliwia wchłanianie dusz pokonanych wrogów celem poprawienia swoich umiejętności bitewnych lub regeneracji zdrowia.

Premiera Onimusha: Warlords Remaster odbędzie się 15 stycznia 2019 roku. Gra będzie dostępna na PlayStation 4, Xboxie One, Nintendo Switch oraz PC.

Może Ci się spodobać...