Styczeń 2019 – najciekawsze premiery gier

Resident Evil 2
Vane

Vane

Eksplorowanie malowniczych krain, aby poznać historię świata – tak w skrócie można opisać Vane. We wspomnianej eksploracji pomoże nam umiejętność głównego bohatera, dzięki której będziemy mogli zamienić się w ptaka. Gra zapowiada się niezwykle klimatycznie i ma w sobie coś, co może przyciągać. Często będziemy tu rozwiązywać zagadki i przełączać się pomiędzy formą ludzką, a zwierzęcą.

Vane będzie miało swoją premierę 15 stycznia 2019 roku, a gra z początku ukaże się tylko na PlayStation 4. Wersja PC również jest planowana, aczkolwiek jeszcze nie wiadomo, kiedy zadebiutuje.

Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat 7 Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown zaoferuje nam fotorealistyczną wizualizację walk powietrznych, mnóstwo autentycznych jak i futurystycznych samolotów, a wszystko to okraszone wciągającą fabułą oraz wsparciem dla PlayStation VR.

Grafika wybija się tu jednak ponad wszystko: pięknie wyrenderowane, wypełnione chmurami niebo oraz bardzo szczegółowe krajobrazy miejskie mają potęgować poczucie niezwykłej prędkości i stanowić scenerię dla najciekawszych bitew w dwudziestoletniej historii serii.

Ace Combat 7: Skies Unknown trafi do sprzedaży 18 stycznia 2019 roku na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Wersja PC zadebiutuje nieco później – 1 lutego tego samego roku.

Resident Evil 2 Remake

Resident Evil 2 Remake

Czas na najprawdopodobniej najgłośniejszą premierę tego miesiąca – Resident Evil 2 Remake. Ze względu iż jest to remake, to gra została zbudowana całkowicie od podstaw.

Najważniejszą zmianą poza oczywistą oprawą graficzną jest tutaj przeniesienie kamery za plecy, a właściwie bark bohatera. Sam trzon zabawy pozostaje taki sam jak w oryginale: eksplorujemy świat i rozwiązujemy zagadki, a wszystko to w niezwykłym klimacie horroru. Gra opowiada o losach Leona Kennedy’ego i Claire Redfield, która przyjechała do Raccoon City w poszukiwaniu swojego brata. Obie postaci mają swoje własne grywalne kampanie, które pozwolą nam doświadczyć opowieści z każdej perspektywy.

W Resident Evil 2 Remake zagramy już 25 stycznia na PlayStation 4, Xboxie One oraz PC.

Tropico 6

Tropico 6

Tropico 6 to kolejna odsłona znanego na całym świecie cyklu strategii ekonomicznych polegających na kierowaniu tropikalnymi wyspami.
Nowością w grze względem poprzednich odsłon jest fakt, że otrzymamy tu możliwość zarządzania całym archipelagiem wysp. Co więcej, istotną rolę będzie tu odgrywało również dbanie o ludność, bez poparcia której nie utrzymamy się u władzy. W kwestii nowości należy jeszcze wspomnieć o możliwości wysyłania agentów w inne części świata celem pozyskania obcej technologii.

W Tropico 6 zagramy już 25 stycznia 2019 roku na PC. Wersja na PlayStation 4 oraz Xbox One pojawi się w drugim kwartale tego samego roku.

Kingdom Hearts III

Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts III to pozycja, która na tegorocznych targach E3 wywołała niemałe zamieszanie. Niech jednak nie zmyli was numerek przy tytule, ponieważ jest to już ósma odsłona serii. Głównym bohaterem wciąż jest tu Sora, a jego towarzyszami ponownie będą Riku, Kaczor Donald, Goofy czy Myszka Miki. Rzecz jasna w grze natkniemy się na o wiele więcej postaci znanych z produkcji Disneya.

Kingdom Hearts III ukaże się 29 stycznia 2019 roku wyłącznie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Co ciekawe, będzie to pierwsza odsłona serii, która pojawi się na platformie Microsoftu.


Na który z wyżej wymienionych tytułów czekacie najbardziej? Dajcie znać w komentarzach!

Może Ci się spodobać...