Nowa gra w uniwersum Conana zapowiedziana!

Conan Unconquered

Obiecano nam, że nowa gra o Conanie Barbarzyńcy zostanie ogłoszona na pokazie Kinda Funny Games. Rzeczywiście tak się stało, choć raczej nie tego się spodziewaliśmy.

Zapowiedziana produkcja nosi tytuł Conan Unconquered i zamiast gry przygodowej, akcji, bądź hack`n slasha, dostaliśmy strategię czasu rzeczywistego, która będzie dostępna tylko na komputerach PC.  Nowy RTS będzie efektem współpracy Funcom, posiadaczy licencji i twórców Age of Conan oraz ekspertów gatunku RTS, czyli Petroglyph Games.

Conan Unconquered – zwiastun.

Petrolglyph Games stworzyło m.in. takie gry jak Star Wars: Empire At Wars, Rise of Immortals, Grey Goo i 8-Bit Armies. Warto wspomnieć, że ów studio w dużej mierze składa się z weteranów z Westwood Studios, dewelopera, który stworzył znane i lubiane Command and Conquer.

Zobacz także: Nawiązanie do Portala w Counter-Strike: już wiemy, o co chodzi

Zadaniem gracza w Conan Unconquered będzie zbudowanie bazy i stworzenie jak najpotężniejszej armii. Nie będziemy jednak rozwijać jej w celu zaatakowania przeciwnika, a dlatego, by bronić się przed atakującymi nas hordami – skupimy się raczej na przetrwaniu, a nie podboju. Prócz zabawy dla jednego gracza, gra zaoferuje także tryb kooperacji.

Conan Unconquered zadebiutuje w drugim kwartale 2019 roku. Dokładana data premiery nie została jeszcze podana.

Może Ci się spodobać...