Devil May Cry 5 z trybem coop zbliżonym do tego w Dark Souls

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 nadchodzi wielkimi krokami. Jak poinformował sam Capcom, w najnowszą odsłonę przygód Dantego i spółki będziemy mogli zagrać z innymi graczami – ale nie na zasadach, które znamy z większości gier oferujących tytułowy tryb coop.

Kampanię w DMC 5 będziemy obserwować z oczu trzech grywalnych protagonistów: Dantego, Nero i V. W poszczególnych momentach gry ścieżki wszystkich tych postaci będą się ze sobą krzyżować – grając z włączonym trybem online, właśnie w takich sytuacjach gracze będą się spotykać (jeśli oczywiście kontrolują innych bohaterów). Jakby tego było mało, po każdym spotkaniu gra poprosi nas o ocenę drugiej osoby (i vice versa) – dobrze oceniani gracze odblokują “przydatne nagrody”. Z kolei w trybie offline, nasi towarzysze będą poruszać się w sposób zaprogramowany przez deweloperów.

Nie sposób nie zauważyć, że całość bardzo przypomina rozwiązanie zastosowane m.in. w Dark Souls, co wielu osobom z pewnością się spodoba.

Zobacz także: Resident Evil 2 Remake i mikropłatności – takie połączenie jest możliwe

Co ciekawe, nie każdej spotkanie z “żyjącą istotą” będzie się kończyło wspólnym ubijaniem hord demonów – czasami po prostu dostrzeżemy innych gdzieś w tle. Capcom jednocześnie zaznaczył, że Devil May Cry 5 to wciąż w głównej mierze gra single-player, gdyż w coopie zagramy tylko w niektórych etapach opowieści.

Devil May Cry 5 zadebiutuje już 8 marca 2019 roku. Gra trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz komputery PC.

Może Ci się spodobać...