Discord włącza się do walki ze Steamem – 90% zysków dla twórców

Discord

Ostatnio naprawdę wiele słyszy się o platformie Epic Games Store, która często porównywana jest do Steama. Głównym powodem, dla którego Epic Games miałoby utrzeć nosa Valve jest podział zysków między twórcami gry a sklepem, który w przypadku usługi autorów Fortnite wynosi 88/12% (na Steamie wygląda to znacznie gorzej). Teraz jednak do gry wkracza kolejna firma, która zamierza zaoferować jeszcze lepsze warunki od wspomnianych wyżej konkurentów.

Discord, bo o nim właśnie mowa, ogłosił, że od 2019 roku deweloperzy sprzedający gry na jego platformie (Discord Store) będą mogli liczyć na 90% zysków ze sprzedaży. Ponadto, gigant zaznaczył, że jego działka idzie wyłącznie na pokrycie kosztów operacyjnych, które zresztą będzie się starał obniżyć – by producenci zarabiali jeszcze więcej. Rzecz jasna, taki podział będzie obejmował zarówno gry AAA jak i tytuły Indie.

Zobacz także: Metro Exodus zadebiutuje wcześniej niż planowano

Discord z racji że większość zna go jako komunikator, zebrał wokół siebie ogromną ilość graczy, więc w tym zakresie wypada nawet lepiej niż Epic, który nie może się pochwalić aż tak zżytą społecznością.

Steam raczej nadal nie musi się czuć zagrożony, aczkolwiek Discord przedstawił naprawdę solidną ofertę, która z pewnością spodoba się deweloperom. Na myśl nasuwa się tylko jedno pytanie: czy to wystarczy, aby ktokolwiek zainteresował się jego platformą?

Może Ci się spodobać...