Fallout 76 stanie się Pay To Win? Najnowsze odkrycie wzbudza obawy

Fallout 76

Fallout 76 bez wątpienia jest największą porażką w dziejach Bethesdy. Mimo wszystko nie sposób się temu dziwić, bo wspomniane studio jest samo sobie winne – aktualizacje wydawane najniższym kosztem i afera z torbą w edycji kolekcjonerskiej Fallouta 76 to tylko niektóre z wielu wpadek firmy.

Teraz jednak gracze Fallouta 76 obawiają się kolejnej możliwej decyzji Bethesdy, która może dostatecznie pogrzebać tytułową produkcję. Otóż w jednym z plików gry fani odkryli fragment kodu, który sugeruje, że do gry mogą trafić tzw. Pudełka Śniadaniowe. Co więcej, wspomniane Lunchboxy są teraz przypisane do sklepu z przedmiotami i jest wysoce prawdopodobne, że wkrótce będą sprzedawane za Atomy (waluta premium w grze).

Wszystko byłoby fajnie, ale Pudełka Śniadaniowe, choć brzmią fajnie, są niczym innymi jak zwykłymi, znanymi z wielu gier skrzynkami z przedmiotami, które można kupić za prawdziwe pieniądze.

Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, co według kodu ma z nich wypadać – m.in. zwiększone obrażenia, większy udźwig postaci i bonus do zdobywanych punktów doświadczenia. Najprawdopodobniej wszystkie te ulepszenia miałyby być czasowe, jednak nie można mówić o niczym pewnym.

Zobacz także: My PS4 Life – wygeneruj swój filmik z PlayStation 4 i poznaj ciekawe statystyki!

Pewne nie jest też, czy Bethesda rzeczywiście wrzuci dodatkowe mikrotransakcje do swojej gry (choć wszystko na to wskazuje). Biorąc jednak pod uwagę wymienione wyżej korzyści, które miałyby wypadać z Pudełek Śniadaniowych, to jest wysoce prawdopodobne, że Fallout 76 mógłby stać się grą Pay To Win (czyt. gracze płacący za dodatkowe elementy mieliby przewagę nad tymi, którzy tego nie robią).

Może Ci się spodobać...