Ile osób grało w poszczególne gry na PS4? Obliczenie tego jest banalnie proste

trofea ps4

Niedawno pisaliśmy o My PS4 Life, czyli nowej usłudze Sony umożliwiającej wygenerowanie filmiku przedstawiającego naszą historię gracza PS4. Jednym z elementów, który możemy dostrzec we wspomnianym filmie jest liczba graczy, którzy zdobyli konkretne trofeum w poszczególnych grach.

Taka informacja wraz z procentem graczy posiadających dane trofeum (do podejrzenia na konsoli) pozwoliła nieco bardziej spostrzegawczym osobom na wyliczenie liczby graczy, którzy zagrali w dany tytuł na PlayStation 4.

Rachunek jest dosyć prosty, a jeden z użytkowników Reddita zaprezentował go na przykładzie Fallouta 76 i osiągnięcia “Fotomania”, które zostało odblokowane przez 33764 osób (8,3% wszystkich graczy). Mając takie dane dosyć prosto jest dojść do wniosku, że w Fallouta 76 na PlayStation 4 zagrało około 407 tysięcy osób.

Zobacz także: Najlepiej sprzedające się gry w PlayStation Store (listopad 2018)

O ile odkrycie graczy nie zaszkodzi wielkim markom takim jak Red Dead Redemption, God of War czy Fifa, to zdecydowanie stawia niektóre tytuły w nieco gorszym świetle. Jeśli chcecie poznać więcej wyników bazujących na opisanych obliczeniach, to koniecznie odwiedźcie stronę Gamstat. Należy jednak wspomnieć, że przedstawione tam liczby mogą nie przekładać się na obecną chwilę, bowiem nie wiadomo dokładnie z jakiego okresu My PS4 Life pobiera dane (rzekomo pochodzą one sprzed 3-4 tygodni).

Może Ci się spodobać...