Nawiązanie do Portala w Counter-Strike: Global Offensive – Gabe Newell wyjaśnił, o co chodzi

CS GO Portal

Tydzień temu w Counter-Strike: Global Offensive zadebiutował tryb battle royale. Nie minęło dużo czasu, nim gracze odkryli jego pierwsze sekrety. Zdecydowanie największą furorę zrobił kod związany z Portalem, czyli grą autorstwa Valve.

Fani Portala oszaleli ze szczęścia myśląc, że nadchodzi trzecia część uwielbianej przez nich gry. Niestety, nic bardziej mylnego – potwierdził to sam Gabe Newell, współzałożyciel Steama. Według Newella, nawiązanie do Portala jest tylko easter eggiem, a nie zapowiedzią jego kolejnej odsłony.

Oliwy do ognia dolało oficjalne konto CS:GO na Twitterze, które opublikowało takiego oto tweeta:

W wolnym tłumaczeniu:

“Gratulacje dla wszystkich, którzy znaleźli easter egga związanego z Portalem na mapie dz_blacksite! Po prostu nieźle się bawimy – to nie jest zapowiedź kolejnej gry.”

Zobacz także: Gdy Indie z nietypowym sposobem opowiadania historii

Wspomniany easter egg znajdował się w trzecim pokoju w hotelu na mapie dz_blacksite. Co prawda prowadzące do niego drzwi zostały zabite deskami, aczkolwiek do środka można było się dostać przez pokój numer dwa; jest to długo trwający żart, nawiązujący do stwierdzenia, że Valve nie umie liczyć do trzech (czyt. stworzyć trzeciej gry z danej serii).

Zawartość pomieszczenia zawierała kod, który szybko został rozszyfrowany przez społeczność. Nawiązywał on do słów piosenki z pierwszej części gry Portal – zatem zrozumiałe jest, że większość graczy liczyło na kolejną przygodę w uniwersum. Niestety – prawda bywa bolesna.

Może Ci się spodobać...