Resident Evil 2 Remake z mikropłatnościami? To niestety możliwe

Resident Evil 2 Remake

Remake Resident Evil 2 jest tuż za rogiem i wielu prawdopodobnie uważa ten tytuł za jedną z najbardziej oczekiwanych przez siebie gier 2019 roku. W tym tygodniu ESRB (Amerykański odpowiednik PEGI) ku niczyjej niespodziance, przyznało grze ocenę “M” (Mature).

Wspomniana ocena wskazuje na wulgarny język, intensywną przemoc i krew, ale również wymienia “zakupy w grze” (w przypadku wersji na PS4 i Xbox One). W chwili obecnej nie wiadomo jednak, czym będą tytułowe mikropłatności, ale biorąc pod uwagę, że jest to gra dla pojedynczego gracza, to prawdopodobnie ograniczą się one wyłącznie do kosmetycznych zmian (np. dodatkowe stroje dla postaci).

Równie dobrze może się jednak okazać, że nie będzie ich w ogóle – Persona 3: Dancing in Moonlight również posiada wzmiankę o zakupach w grze, jednak odnosi się ona tylko do faktu, że w menu produkcji jest obecny przycisk, który przenosi do PSStore, gdzie można zakupić DLC.

Zobacz także: W Red Dead Online pojawią się nowe tryby gry

Z kolei w najgorszym wypadku może się okazać, że gra Capcomu otrzyma nieco mniej sprawiedliwy system – widzieliśmy już przecież gry single player z mikrotransakcjami, które miały wpływ na rozgrywkę. Choć nie wydaje się to zbyt prawdopodobne, to i tak trzeba się przygotowywać na najgorsze.

Może Ci się spodobać...