Valve ma problem – Artifact traci graczy w zastraszającym tempie

Artifact

Artifact zdecydowanie nie należy do gier, z których Valve może być dumne. Produkcja, która miała być konkurencją dla takich marek jak Hearthstone czy Gwint, obecnie walczy o przetrwanie. 

Według graczy, Artifact jest bardzo przeciętnym tytułem, o czym świadczy zaledwie 53% pozytywnych opinii na Steamie. Jak pokazuje Steam Charts, za tymi ocenami idą również statystki.

Najnowsza gra Valve zaliczyła bardzo udany start, gdyż już dwa dni po premierze grało w nią równocześnie ponad 60 tysięcy graczy. Dziś jednak, zaledwie po dwóch tygodniach od udostępniania gry, liczba ta spadła do około 10 tysięcy i niestety wszystko wskazuje na to, że taka tendencja spadkowa się utrzyma.

Artifact Steam charts

Zobacz także: Epic Games Store kontra Steam. Czy ten pierwszy ma jakieś szanse?

Niewątpliwe Artifact można jeszcze uratować, ale będzie to niezwykle trudne. Na chwilę obecną możemy się jedynie zastanawiać co wymyśli Valve, aby nie musieć przechodzić na model F2P, który świadczyłby o swojego rodzaju porażce. Jednak gdy wszystkie inne próby zawiodą, to udostępnienie karcianki za darmo może być ostatnią szansą na zafundowanie grze drugiego życia.

Może Ci się spodobać...