Recenzja Red Dead Redemption 2 – Dziki Zachód, jakiego jeszcze nie było

Red Dead Redemption 2

Oprawa graficzna i płynność rozgrywki

W Red Dead Redemption 2 grałem na PlayStation 4 Pro. Jak na ogrom tej gry i ograniczoną moc konsoli, to oprawa graficzna prezentuje się tutaj bardzo dobrze. Oczywiście nie jest to najpiękniejsza gra jaką możemy aktualnie znaleźć na rynku, jednak RDR2 zdecydowanie ma swoje momenty i raczej nigdy nie kłuje w oczy.

Jeśli zaś mowa o płynności rozgrywki, to jest całkiem dobrze. Przez większość czasu liczba klatek na sekundę trzyma się stabilnych 30 FPS, jednak zdarzają się spore “chrupnięcia”. Oczywiście w takich momentach nie można mówić o pokazie slajdów, ale też nie o przyjemnej rozgrywce. Na szczęście spadki zdarzają się stosunkowo rzadko.

Podsumowując…

W produkcji Rockstara spędziłem grubo ponad 50 godzin i nie żałuję ani sekundy. W grze jest w sumie 8 rozdziałów – sześć w głównej historii oraz dwa w epilogu, które są wstępem do wydarzeń rozgrywających się w pierwszej części tytułowej gry.

Red Dead Redemption 2 pod względem fabularnym jest jednym z najlepszych tytułów w jakie grałem w całej swojej karierze gracza, aczkolwiek z czystym sumieniem nie mogę wystawić tej grze pełnej oceny.

Do wymienionych powyżej niedoróbek oraz nudnawego piątego i poniekąd szóstego rozdziału, muszę niestety wspomnieć jeszcze o nierzadko występujących problemach z responsywnością Arthura. Wiele razy podczas próby podniesienia jakiegoś przedmiotu, główny bohater nie mógł się zdecydować od której strony do niego podejść, przez co chwilę szedł przed siebie, potem się cofnął i z powrotem zmienił kierunek (kombinacji jest wiele).

Wszystko to jednak staje się niemal nieistotne, gdy weźmie się pod uwagę złożoność tej produkcji, wciągającą, poruszającą i bardzo dojrzałą fabułę, mistrzowsko dobraną muzykę oraz wiele innych aspektów. Red Dead Redemption 2 to absolutny fenomen i moja gra 2018 roku. Oto tytuł, dla którego warto kupić konsolę.

9
Świetna
Red Dead Redemption 2
Kacper Kościański:
Red Dead Redemption 2 to przygoda, której długo nie zapomnę. Gra, przez którą często wstawałem niewyspany. Z tak wciągającą i nietuzinkową produkcją nie miałem do czynienia od dawna.
Na plus
Świetna, dojrzała, wciągająca i momentami poruszająca fabuła
Perfekcyjnie napisane postacie i dialogi
Przepiękna muzyka
Wspaniały, żyjący świat
Na minus
Sztuczna inteligencja przeciwników
Nudnawy 5 i poniekąd 6 rozdział
Niewielkie problemy z optymalizacją
Sporadyczne problemy z responsywnością Arthura
Ta gra Cię zainteresowała? Wybierz platformę i kup ją najtaniej:

Może Ci się spodobać...